5 порад, як правильно обрати кредит

Сучасна система кредитування дозволяє клієнтам обирати різні установи та умови. Окрім великих банків, позики видають невеличкі мікрофінансові організації. Правила отримання грошей можуть відрізнятися в залежності від обраної організації, суми кредитування, тощо. Дуже важливо обрати правильну установу, яка б пропонувала дійсно вигідні умови.

Не важливо, бере клієнт телефони в кредит онлайн, чи оформляє споживацьку позику – ризик потрапити до рук недобросовісних кредиторів завжди є. В процесі пошуку потрібної установи та кредиту, варто керуватися кількома простими правилами.

Правило 1. Чітке визначення цілі

Часто мікрофінансові організації та інші установи створюють спеціальні тарифи кредитування під конкретні цілі. Вони можуть відрізнятися максимальною та мінімальною сумою, термінами погашення, комісійними зборами, тощо.

До прикладу, споживацькі позики мають зовсім інші параметри, ніж кредитування на покупку побутової техніки. До того, багато цільових тарифів дозволяють швидко взяти кредит онлайн, без відвідання офісу установи.

Основна помилка усіх, хто обирає кредит без чіткої цілі – швидка витрата кредитних коштів. Іноді заявники просто переплачують за позику, адже не користуються більш вигідними умовами цільового кредитування.

Також варто зазначити, що у випадку з цільовим кредитуванням кошти перечислюються магазину напряму. Деякі продавці мають спеціальні партнерські програми, котрі дозволяють знизити відсоткову ставку та зекономити на комісіях.

Правило 2. Визначення термінів погашення заборгованості

Усі кредити можна умовно поділити на дві основні групи: короткострокові та довгострокові. В першому випадку відсоткові ставки нижче, бо заявник повертає отримані кошти швидше. Відповідно, довгострокові позики мають дещо вищу відсоткову ставку, проте можуть мати більш лояльні умови пролонгації.

До того ж, отримати кредит онлайн на короткий термін – найпростіше. Для цього не потрібно надавати додаткові гарантії чи шукати заставу, надсилати велику кількість документів. І останній момент: на короткий термін видають менші суми позики. Якщо необхідно більше коштів, доведеться міняти умови погашення на довгостроковий термін.

Правило 3. Порівняння умов

Кожна фінансова організація пропонує власні умови кредитування. Щоб знайти оптимально вигідну позику, варто порівняти відразу кілька варіантів. Також важливо ознайомитися з відгуками, хто брав кредит онлайн. Це допоможе оцінити реальну картину та обрати найкращу організацію.

У деяких випадках відсоткова ставка однієї МФО може бути нижчою, ніж у іншої. Проте є багато нюансів, на які варто звернути увагу. Це:

  • особливості системи пролонгації у випадках, коли заявник не має можливості погасити заборгованість вчасно;
  • комісійні виплати: їх розміри, присутність чи відсутність;
  • вимоги до банківських карт, тощо.

Усі ці параметри ватро детально переглянути, щоб не переплатити і не отримати неприємних «сюрпризів» після оформлення кредиту.

Правило 4. Визначення повної вартості та оцінка власних можливостей

Перед тим, як лишити заявку на кредит онлайн, варто перевірити повну вартість кредитування. Більшість сервісів пропонують скористатися для цього онлайн-калькуляторами прямо на сайті. З їх допомогою можна відразу визначити повну суму виплати, конкретні відсоткові умови, терміни погашення, тощо.

Не зайвим буде оцінити власні можливості. Немає сенсу брати більшу суму, якщо в ній немає гострої потреби. Важливо чітко розуміти, які кошти клієнт може вносити щомісячно і чи будуть вони посильні для конкретного бюджету.

Правило 5. Визначення можливості дострокового погашення

Однією з головних проблем банківського кредитування є відсутність можливості дострокового погашення заборгованості. Позичальники змушені продовжувати вносити відсотки до конкретного терміну. Таким чином, вони продовжують переплачувати, навіть якщо мають змогу погасити борг одним платежем.

У випадку з мікрофінансовими організаціями така ситуація буває рідко. Проте перед оформленням позики є сенс уточнити цю інформацію. Також варто дізнатися, яким є термін повідомлення кредитора про дострокове погашення, адже іноді він достатньо короткий. Швидка виплата заборгованості може зекономити кошти та час.

І останнє – обов’язково варто визначити санкції та пеню за затримку виплати. В процесі погашення кредиту в онлайн-режимі банки можуть затримувати платежі.

Last updated: Жовтень 18, 2019

Comments

No comments yet.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 36 = 43