3 головні схеми маніпулювання кредитами

Розвиток сучасних технологій дозволяє спростити життя людини, зробити його комфортніше та приємніше. Проте, є інша сторона технологій. перехід до онлайн-операцій у сфері фінансів викликав появу великої кількості шахрайських організацій. Вони маніпулюють кредитами та обкрадають своїх жертв.

Схема 1. Викрадення персональних даних

В епоху розвитку Інтернету стало набагато простіше викрадати та використовувати чужі персональні дані. Відскановані копії офіційних документів подаються в дуже різні установи. Це може бути відділ кадрів, заявка на отримання гранту або навіть ломбард. Працівники таких організацій не завжди відрізняються чесністю.

Отримані копії паспорту та ідентифікаційного коду використовуються для отримання позик та кредитів онлайн. Спрощена процедура отримання кредитних коштів має багато переваг, але не завжди може перевірити, хто надає паспортні дані. Шахраї оформляють позику на невеликі суми в різних установах, а виплачувати борг доводиться власнику документів.

Щоб не потрапити в руки аферистів, варто оберігати свої документи та не розміщати їх копії на відкритих ресурсах. МФО з хорошою репутацією (як от кредит-онлайн Готівочка) запускають подвійну верифікацію кредитних карток через банки, що їх видають. Таким чином шахраї не можуть отримати кошти на свою картку.

Проте, кредити онлайн по паспорту іншої людини все ще оформляються доволі часто.

Схема 2. Поручительство

Персоналі дані можуть потрапити в руки шахраїв, які вказують свою жертву як поручителя при отриманні кредиту чи позики онлайн. Такий варіант можливий лише у тих випадках, коли заявка оформлюється на достатньо велику суму.

В результаті шахраї зникають з отриманими коштами, а їх жертвам доводиться виплачувати позику. Єдиний вихід – писати скарги та доводити, що жертва не має ніякого стосунку до позичальника.

Схема 3. Фальшиві ресурси МФО

Деякі шахрайські організації викрадають персональну інформацію, а потім вимагають кошти з жертви, створюючи точні копії офіційного веб-ресурсу відомої МФО. Вони повністю копіюють контент сайту, його функціонал та дизайн. З першого погляду відрізнити фальшивий ресурс від реального практично неможливо.

Жертва знаходить сайт в мережі та намагається оформити позику. Часто такі люди шукають сайти, де можна отримати кредит онлайн 24 години на добу, бо кошти необхідні їм для екстреного випадку. Їхня увага не може бути зосереджена, тому вони пропускають багато деталей.

Після внесення персональної інформації в форму заявки усі дані переходять до рук шахраїв. Ті, в свою чергу, оформляють кредит у справжніх установах та отримують кошти. Інший варіант обману – шантаж. Кошти з фальшивого сервісу, звісно ж, не надходять на картку клієнта. Проте шахраї вимагають у нього виплатити позику та погрожують колекторами чи судом.

На жаль, захистити себе від маніпулювання кредитними системами дуже важко. Єдиний спосіб – слідкувати за власними персональними даними та не передавати їх до рук третіх осіб. Якщо ж неприємна ситуація таки трапилася, на допомогу варто кликати поліцію та юриста. Важливо вчасно написати заяву, щоб довести в суді свою непричетність.

Last updated: Жовтень 18, 2019

Comments

No comments yet.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + = 18